Kdybychom se vás nyní zeptali, zda máte doma počítačovou klávesnici jako samostatný výrobek nebo jako součást notebooku, bylo by to asi nošení dřeva do lesa, neboť jestliže právě čtete tento článek, potřebujete k tomu výpočetní techniku a je velmi pravděpodobné, že používáte stolní počítač nebo notebook (pokud článek nečtete na dotykovém displeji tabletu či mobilního telefonu). Napadlo vás někdy, jak pracné je vyrobit docela obyčejnou klávesnici, kterou pořídíte za pár desítek korun, a jedná se o spotřební zboží, které nemá smysl opravovat? Když se vám klávesnice poškodí, rozlijete na ní čaj a klávesy se slepí tak, že to nejde vyčistit, jednoduše ji vyhodíte a koupíte za dvě stovky novou.
Kdybyste ale měli klávesnici vyrábět doma „na koleně“, zřejmě byste to vůbec nedokázali. Je zde celá řada drobných součástek, z nichž mnohé jsou vyrobené z plastické hmoty vstřikováním plastů do tvarových forem a toto téma bychom zde rádi vyzdvihli jako jedno z nejdůležitějších strojírenských odvětví. Může se to zdát jako hloupost, ale kdyby neměl kdo klávesnice vyrábět, nemohli bychom používat ani stolní počítače, ani notebooky.
Bez klávesnice to zkrátka nepůjde a musíme být vděční lidem, kteří tyto byť velmi levné výrobky navrhují, projektují a vyrábí. Touto činností se zabývá i společnost HRO TECHNOLOGY, v jejím výrobním programu nalezneme kromě vývoje a výroby postupových střižných nástrojů také téma vstřikování termoplastů do forem, což je mimo jiné také případ počítačových klávesnic. Každá klávesa, ať už je hranatá, zaoblená či kulatá, každý skelet klávesnice musí projít výrobním cyklem od technického výkresu projektové dokumentace až po sestavení, montáž a oživení výrobku. Až tedy budete nakupovat novou klávesnici a té staré se budete zbavovat, vzpomeňte si na HRO TECHNOLOGY, která možná právě pro vás připravila nejen nový model klávesnic, ale mimo jiné i skelet tyčového mixéru či rychlovarné konvice, které s úspěchem využíváte ve vaší kuchyni.